X. POHÁREK

Desetileté jubileum plaveckých závodů tělesně postižených POHÁREK 2011 uspořádal KONTAKT bB a SK KONTAKT KARLOVY VARY. Plavecký mítink otevřel V. ročník Českého poháru. Krytý bazén v Sokolově naplnili dne 2. 4. 2011 závodníci z osmi plaveckých klubů a šest z nich vychází právě z Plavecké akademie bez bariér KONTAKTU bB. Zúčastnilo se 110 plavců z celé České republiky. ,,Hlavní soutěží byl „dvojboj“, ve kterém se akcentovaly nejdelší disciplíny paralympijského programu a polohové disciplíny, které po plavcích vyžadují dobrou kondici, psychickou koncentraci a schopnost udržet vysoké tempo po celou dobu závodu,‘‘ doplňuje Štěpánka Řehořková, ředitelka závodu. Součástí klání byla i soutěž družstev, štafet a vložený závod.

Většina plavců dokázala překonat své osobní rekordy a sáhnout si za své osobní hranice. Domácí plavec Milan Man opět prokázal, že patří mezi jedničku nejen v karlovarském regionu. Součtem dvou nejlepších disciplín dosáhl skvělých 1639 bodů. Pro tento výsledek si zaplaval v disciplíně 100m VZ, kterou zdolal za 1:03,4 a v disciplíně 200PZ ve které dohmátl v čase 2:54,0. Těmito výkony obsadil prvenství v kategorii juniorů a zároveň dosáhl celkově nejlepšího mužského výkonu. Kategorii dospělých ovládl plavec Jan Vacek trénující za SK KONTAKT PRAHA. Honza dosáhl v disciplíně 50VZ času 1:25,9 a vytrvalostní trať 200 VZ uplaval za 7:02,9. Za své nejlepší výkony získal celkem 1510 bodů. V kategorii žactva obsadil první místo plavec z brněnského Sova Kociánka Marián Fiala, který zaplaval za 1:21,6 100Z a za 5:26,1 disciplínu 400VZ. Získal tak 1558 bodů. Nejmenší a nejstatečnější plavce reprezentovali Vítek Poplštein, Adéla Drozdová a triumfální Anežka Floriánová, která v disciplíně 100Z dohmátla v čase 2:20,2 a získala celých 573 bodů.

V soutěži družstev se na první příčce umístilo družstvo SK KONTAKT PRAHA s celkovým součtem 6664 bodů. Druhé místo obhájil domácí SK KONTAKT KARLOVY VARY, jehož družstvo získalo 5244 bodů a SK KONTAKT BRNO vytěžilo svými výkony 5066 bodů a třetí místo.

Nejlepšího ženského výkonu dosáhla plavkyně Kateřina Lišková z SK KONTAKT PRAHA, která získala 909 bodů za disciplínu 200VZ, kterou zaplavala v čase 3:27,6.

Gratulujeme všem plavcům, kteří zahájili V. ročník Českého závodu na tomto jubilejním mítinku a přejeme jim mnoho úspěchů v dalším překonávání sama sebe!

Zahájení těchto ojedinělých závodů v Karlovarském kraji se ujali spolu s předsedou sdružení a jedním z dvojice zakladatelů KONTAKTU bB Janem Nevrklou, patron a příznivec POHÁRKU, sedminásobný vítěz Velké pardubické, žokej Josef Váňa, dále primátor města Karlovy Vary Ing. Petr Kulhánek, místostarosta a poslanec Českého parlamentu PhDr. Pavel Čáslava a generální ředitel Sokolovské uhelné, právní nástupce, a.s. Ing. Jaroslav Rokos MBA.

Záštitu nad závodem přijali starosta města Sokolov Ing. Zdeněk Berka a primátor města Karlovy Vary Ing. Petr Kulhánek.

Fotogalerie závodu

Přiložené soubory

Darujte plavcům, dostanete potvrzení a pozvání na akci, na kterou nezapomenete!