Pohár brněnských nadějí

Brno, 22. 12. 2010

Pohár brněnských nadějí je nástupcem Kuřimského pohárku, který se léta konal v místě výuky plavání, v Městských lázních v Kuřimi. S přesunem výuky plavání do nového řečkovického bazénu sem byl přesunut také závěrečný závod kalendářního roku.

Celkem se na startu sešlo 36 plavců, kteří odplavali 50 m VZ, pro ty nejmladší pak byl připraven vložený závod na 25 m. Úvodní závodní část vystřídaly hravé štafety s rafinovaně stanovenými podmínkami, při kterých se plavci především dobře pobavili.

Na závod navazovalo Zimní posezení, letos obohaceno ještě o valnou hromadu SK KONTAKT BRNO, klubu pracujícího při středisku Brno. Po ní následovalo vyhlášení výsledků závodu. Hlavní kategorii do 15 let vyhrála již tradičně Michaela Philippi, nad 15 let zvítězila Veronika Žaludová. Druhou částí vyhlášení bylo ocenění nejlepších skokanů roku - tedy těch, kteří dokázali svoje zaplavané časy v průběhu roku nejvíce posunout.

Abychom si vyhlašování užili dosyta, byli oceněni také vítězové bowlingové ligy, kdy zvítězil v kategorii nad 15 let Bořek Vrzala ziskem celkem 208 bodů, v kategorii mantinelář Jirka Kyzlink se získanými 213 body, v doprovodech pak pomyslné zlato získal Pavel Bradáč s 225 body. Přestože měl ocenění původně předávat garant brněnské bowlingové ligy Lojza Šťastné, pro nenadálou příhodu neznámého charakteru zaslal pouze omluvnou SMS. Lojzo, omluvit tě však může jenom úderná DMS ve prospěch našich plavců!!! (ano, číslo 87 777 tvar DMS KONTAKT)

V závěru posezení byli oceněni přítomní dobrovolníci, kteří celoročně pomáhali při realizaci výuky plavání, pobytových akcí, závodů a doplňkových aktivit. Děkujeme také těm, kteří na dnešním závodě s námi nebyli, pro malou sladkost a velké díky si mohou zaskočit do kanceláře na Srbské :o).

A i přes nabitý program jsme všichni zvládli ochutnat cukroví napečené šikovnými maminkami našich plavců, popovídat si a zavzpomínat na uplynulý rok při sledování videa Plavecká akademie bez bariér KONTAKTU bB v roce 2010.

Za podporu závodu a zimního posezení děkujeme Nadaci O2 Čokoládovnám Fikar.

Přiložené soubory

Unikátní metoda Aqua(E)Motion Therapy a její metodická řada KONEV tvůrců Martina Kováře, čtyřnásobného paralympijského vítěze, a trenéra Jana Nevrkly • Plavecká akademie bez bariér v Praze tvořená spoluprací se sportovním klubem SK KONTAKT PRAHA umožňuje pravidelný trénink 140 osobám od 3 do 99 let od lehčích až po nejtěžší postižení • Struktura, koncepce a metodika plavání handicapovaných v ČR • Více než 100 medailí z paralympiád, mistrovství světa a mistrovství Evropy od roku 1995