O klubu

Sportovní klub KONTAKT KARLOVY VARY vychází a navazuje na program, který je realizován KONTAKTEM bB - Plaveckou akademii bez Bariér.

V čele sportovního klubu SK KONTAKT KARLOVY VARY jsou od jeho založení (2001) iniciátorky a hybatelky programu KONTAKTU bB v Karlových Varech - předsedkyně Štěpánka Řehořková, místopředsedkyně Michaela Tůmová a Alena Ženíšková. Klub je postaven na výborných základech, takže funguje jak ekonomicky, tak v samotné hlavní činnosti. Klub má dnes 72 členů. Sportovní klub SK KONTAKT KARLOVY VARY usiluje o zpřístupnění sportu zdravotně postižených na všech úrovních, pro všechny věkové kategorie. V rámci našeho programu zabezpečujeme přípravu zdravotně postižených sportovců - členů klubu od rekreační až po vrcholovou úroveň (tréninky, účast na závodech), každoročně od roku 2002 pořádáme ve spolupráci s KONTAKTEM bB - Plaveckou akademií bez bariér tradiční závod Českého poháru POHÁREK, který je příkladem dokonale zorganizovaného závodu na špičkové úrovni s mimořádnou atmosférou. Pro své členy a příznivce klubu nabízíme i doplňkové aktivity jako např. Pálení čarodějnic, výlety do aquaparku, turnaj v pétanque, turnaje bowlingu, Mikulášské závody, předvánoční besídky.

Darujte plavcům, dostanete potvrzení a pozvání na akci, na kterou nezapomenete!

říjen
2024

Unikátní metoda Aqua(E)Motion Therapy a její metodická řada KONEV tvůrců Martina Kováře, čtyřnásobného paralympijského vítěze, a trenéra Jana Nevrkly • Plavecká akademie bez bariér v Praze tvořená spoluprací se sportovním klubem SK KONTAKT PRAHA umožňuje pravidelný trénink 140 osobám od 3 do 99 let od lehčích až po nejtěžší postižení • Struktura, koncepce a metodika plavání handicapovaných v ČR • Více než 100 medailí z paralympiád, mistrovství světa a mistrovství Evropy od roku 1995