III. Brněnský DRAK

Třetí ročník závodu byl letos premiérově pojednán jako sprinterský, plavaly se na nejkratších tratích 25m plavecké způsoby znak, prsa a motýlek a 50m volným způsobem. Plavce přišla již tradičně pozdravit plavkyně Hana Černá-Netrefová.

Nejvyšší zisk bodů si odnesla v kategorii nejmladší žactvo plavkyně ze sportovního klubu PK Zlín Adéla Chrástecká, v kategorii žáci zvítězila třináctiletá Michaela Philippi, plavkyně domácího SK KONTAKT BRNO. V juniorské kategorii zlato s bodovou převahou získal Milan Man z SK KONTAKT KARLOVY VARY a mezi dospělými podle očekávání zvítězil plavec SK KONTAKT PRAHA Vojtěch Franěk, finalista dvou paralympijských her a dvou mistrovství světa. Ten také zaplaval celkový nejlepší čas v kategorii muži, ženský nejlepší výkon patřil plavkyni téhož klubu, šestnáctileté Janě Beruškové. Oba získali nejvyšší počet bodů za přepočet času na 25m motýlek. V prestižní soutěži družstev nejlépe obstáli plavci SK KONTAKT PRAHA před brněnským klubem a třetí místo patřilo karlovarskému týmu.

Medaile vítězové převzali v sále restaurace Hvězda z rukou starosty Městské části Brno-střed, který nad závodem převzal záštitu a vítězům věnoval také hodnotné dary.

Přiložené soubory

Darujte plavcům, dostanete potvrzení a pozvání na akci, na kterou nezapomenete!

2024

Unikátní metoda Aqua(E)Motion Therapy a její metodická řada KONEV tvůrců Martina Kováře, čtyřnásobného paralympijského vítěze, a trenéra Jana Nevrkly • Plavecká akademie bez bariér v Praze tvořená spoluprací se sportovním klubem SK KONTAKT PRAHA umožňuje pravidelný trénink 140 osobám od 3 do 99 let od lehčích až po nejtěžší postižení • Struktura, koncepce a metodika plavání handicapovaných v ČR • Více než 100 medailí z paralympiád, mistrovství světa a mistrovství Evropy od roku 1995